![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqmtqtwPugGzE_HItER49m6ZujW-zyJ0mKpOgE34fRCYqbFT38e4Rnj29vuZ_mJgz2zhXi4Gl-G0UeWB1nKnyt8y8gjRLFR3ZZHjJvFYLQCq8RZFv5lvF2wvnTxaFmj7riypJyER3ADVY/s1600/images+(5).jpg)
«Creeper» – одним із перших вірусів, які почали з’являтися на початку 1970 – х років. Його творцем прийнято вважати Боба Гомаса, співробітника компанії «Bolt Beranek and Newman». Вірус вмів переміщуватися між серверами і лишати на моніторі повідомлення «I’M CREEPER... CATCH ME IF YOU CAN» («Я Кріппер... Спіймай мене, якщо зможеш». Загалом ніяких шпигунських і деструктивних дій цей вірус не виконував, відповідно, був досить безпечним.
«Elk Cloner» створив 15 річний хлопцем на ім’я Річард Скрента з Пітсбургу у 1982. Він заражав операційну систему DOS для Apple II, яка була записана на гнучких дисках, і таким чином поширювався. Після кожного 50 – ого завантаження, на екрані з’являвся віршик, який перекладається так: «Elk Cloner – це унікальна програма. Вона проникне на всі ваші диски та профільтрує всі ваші чіпи. О так, це Cloner. Він прилипне до вас, як клей. Програма може змінити навіть RAM. Впустіть до себе Cloner». «Elk Cloner» не міг нанести дуже великої шкоди комп’ютеру, але міг зіпсувати код завантаження на дисках з іншими системами.
«Brain» розробили два брати, які заснували власну фірму по розробці програмного забезпечення. Вірус був призначений для того, щоб покарати тих, хто використовує неліцензійне програмне забезпечення на території Пакистану, але випадково, випустивши цей вірус на волю, вони заразили більше 18 тисяч ПК тільки у США. Для створення «Brain» вперше була використана стелс – технологія. Коли хтось намагався прочитати заражений сектор, вірус автоматично підставляв «здоровий» оригінал.
«П’ятниця 13» або «Error-404» – саме таку символічну назву носив вірус, який активувався саме в цей день і видаляв всі дані з жорсткого диску. Ніяких антивірусних програм тоді ще не існувало, що викликало справжню паніку у населення.
«Черв’як Моррісона» у 1988 році налякав весь світ. Він спромігся вивести з ладу всю глобальну мережу. Епідемія вразила 6 тисяч вузлів ARPANET. Такий збій у системі призвів до збитків у розмірі 96 мільярдів доларів США. Творцем цього вірусу був Роберт Моррісон, якого засудили на 3 роки умовно і виплату штрафу у розмірі 10 тисяч доларів США.
«Melissa» – перший поштовий черв’як, який був розроблений у 1999 році. Він вражав файли WS Word, шукав контакти MS Outlook і відправляв копію себе першим 50 контактам зі списку. Саме через цей вірус компаніям Microsoft та Intel довелося на певний час заблокувати сервери корпоративної пошти. Збитки від нього становили 100 мільйонів доларів.
«I LOVE YOU» – цей вірус був розроблений у 2000 році і мав аналогічний з «Melissa» принцип дії. На пошту приходив лист, який мав назву «I Love You». У лист був вкладений файл, який був заражений черв’яком. Вірус викрадав усі паролі з комп’ютера і збитки від нього становили приблизно 5,5 мільярдів доларів.
Комментариев нет:
Отправить комментарий