Основними шляхами проникнення вірусів у комп"ютер є знімні диски (гнучкі й лазерні), а також комп"ютерні мережі. Зараження жорсткого диска вірусами може відбутися при завантаженні програми з дискети, що містить вірус. Таке зараження може бути також випадковим, наприклад, якщо дискету не вийняли з дисководу А і перезавантажили комп"ютер, при цьому дискета може бути і не системною. Заразити дискету набагато простіше. На неї вірус може потрапити, навіть якщо дискету просто вставили в дисковод зараженого комп"ютера і, наприклад, прочитали її вміст.
Вірус, як правило, проникає в робочу програму у такий спосіб, щоб при її запуску управління спочатку передалося йому і тільки після виконання всіх його команд знову повернулося до робочої програми. Одержавши доступ до управління, вірус насамперед переписує сам себе в іншу робочу програму і заражає її. Після запуску зараженої програми стає можливим зараження інших файлів. Найчастіше вірусом заражаються завантажувальний сектор диска і виконувані файли, що мають розширення EXE, COM, SYS, ВА
Після зараження програми вірус може здійснити яку-небудь диверсію, але зробить це так, щоб не привернути уваги. І нарешті, не забуває повернути керування тій програмі, з якої був запущений. Кожне виконання зараженої програми переносить вірус у наступну. У такий спосіб заражується все програмне забезпечення.
Комментариев нет:
Отправить комментарий